Har man ikke fået en Golden Key i Borderlands 2 , er der stadig håb. Gearsoft udgiver 10 keys til Borderlands 2, disse keys er kun tilgængelige 3 timer af gangen. Men det er ikke noget med først til mølle, det er nøgler alle kan bruge i de 3 timer, og der bliver udgivet ialt 5 Keys. Nøglerne kan kun bruges 1 gang per konto
Så har du allerede brugt den golden key du fik i din Premiere Edition af Borderlands 2, og måske gjorde det i en ret lav lvl og derfor fik våben du ikke rigtig har kunne bruge senere i spillet er dette din store chance for at få nogen sjældne gule/lilla våben som er en del kraftigere end dem du har , dog kan våbnet godt være sjælden uden du rent faktisk kan bruge det.
Men de 2 første keys er allerede udgivet og er derfor ikke brugbare mere. Vi vil poste keysene som de kommer.
Disse nøgler her under er aktive fra kl 12.00 og kan indtastes frem til kl 15.00 og den kan kun indtastes INDE i spillet under “Extra” –“Shift Code”
Koderne er følgende :
– K3CJJ-BJ9BK-WRT3B-B3BB3-BX9RC – 5BWJT-JTW53-BCK53-HTWTJ-FZT6B
Resten af tidsplanen er følgende :
1 Sæt nøgler kommer der gælder kl 18.00 til 21.00 Lørdag
– 5BKBT-5BHTC-WXJJ3-JBBBT-KZX3B
– CJCT3-K3C5J-TKKWB-ZBWTJ-JW3C9
1 Sæt nøgler kommer fra kl 22.00 til 01.00 Lørdag
– KTWJT-6TK5T-JCCCB-ZJ5B3-6HTXK
– 5J533-63HTC-W633B-3BTJB-9C3FX
Du kan følge med her hvor de annoncere det på deres Twitter : http://twitter.com/GearboxSoftware og deres Facebook side : http://www.facebook.com/borderlandsgame
Du skal logge ind for at skrive en kommentar.